top of page

איך להשתלט על הרצון שלך?

איך להשתלט על הרצון שלך?


כשאני צריך לעשות משהו (או שנכפה עליי או שאני עצמי החלטתי לעשות), לעתים קרובות אני מתעוות במחשבות כמו:

- אני לא רוצה לעשות את זה!

- אני מעדיף לישון!

- אני מעדיף לעשות משהו אחר, וה"משהו אחר" הזה מטריד את מחשבותיי עד כדי כך שהוא מונע ממני בסופו של דבר לבצע כראוי את המשימה שהטלתי על עצמי.


מה שאנו עושים במקרים אלה הוא אחד מהדברים (הרעים) הבאים:

- אנחנו לא עושים את מה שהיינו צריכים לעשות.

- אנחנו דוחים את זה למועד אחר.

- אנחנו עושים הכל אותו בכל זאת, אבל בצורה גרועה בגלל שהמוח שלנו נמצא במקום אחר.

- גרוע מכך, אנו נותנים למחשבות שליליות כאלו להשתלט עלינו: "אין לי כוח רצון! ", "לעולם לא אשיג כלום! », «אני לא שווה כלום! »


כשהייתי ילד קטן, כשלא יכולתי לבצע את המשימה הבסיסית ביותר בחיים, לאמור לקום מהמיטה שלי, אבי ז"ל נתן לי את העצה הבאה: "עשה את התנועות של לקום! »

- אני מודה שהרבה זמן לא ממש חדרתי לדיוק ולעומק של העצה הזו: המשכתי להסתובב במיטה שלי באותן מחשבות אובססיביות, ובנוסף זו "שהייתי חייב לעשות את התנועות של לקום! »


הרבה יותר מאוחר הבנתי. וזה תקף לא רק לגבי לקום מהמיטה, אלא לביצוע כל משימה: זו בדיוק הכוונה: במקום להרהר, אמור לעצמך: אני קם (ועשה את זה תוך כדי כך שאתה אומר את זה), אני הולך לשירותים, אני מתקלח וכו' ואני לא שוכח לברך את עצמי לאחר שהשגתי כל אחת מה"מיני משימות" הללו, ולברך את עצמי בחום לאחר שביצעתי את כל המשימה שלי.


למה זה עובד? מסיבה אחת פשוטה והיא שאנחנו לא יכולים לחשוב על שני דברים בו זמנית! אני לא יכול לענות את עצמי ובו בזמן לומר לעצמי: אני רוצה לעשות א'. כדי לעשות א', אני צריך קודם כל לעשות את a, אחר כך b, ואז c. ואז לעשות את זה תוך כדי כך שאני אומר את זה, תוך כדי ברכה עצמית, כפי שאמרתי.


אזהרה: שלא תבינו אותי לא נכון:

1) לא מדובר בהפיכתנו לאוטומטים. כמובן, לא תמיד צריך לומר לעצמנו: "אני עושה את זה, אני עושה את זה!" שזה היה דבילי. שוב, כל הכוונה היא לגייס 95% מהמוח שלך למשימה העומדת על הפרק, כדי לחסל כל מחשבה טפילית. מהר מאוד נבחין שכעת אנו רתומים באופן מלא למשימה שלנו, ושאיננו צריכים יותר להתנהג כמו רובוט.

2) אני גם לא אמרתי שאסור לוותר לעולם על הדברים "שאתה רוצה", לטובת הדברים "שאתה צריך לעשות". לדוגמה, אני אוהב את השיר של מישל פוגן "Chante! שמתחיל כך:


שר את החיים, שר

כאילו תמות מחר

כאילו שום דבר אחר לא היה משנה

לשיר, כן לשיר

אהוב את החיים, אהוב

כמו בריון, כמו משוגע, כמו כלב

כאילו זו הייתה ההזדמנות האחרונה שלך

לשיר, כן לשיר

אתה יכול לעזוב מתי שאתה רוצה

ואתה יכול לישון איפה שאתה רוצה

חלום על בחורה

כבוש את הבסטיליה

או תבזבז את הכסף שלך במשחק

אבל אל תשכח

שר את החיים, שר


הנה לינק לשיר. גם המנגינה יפה.

https://www.youtube.com/watch?v=hoZi2WcfkMM


אם תשאל אותי מה דעתי על השאלה: "מה עלינו לעשות בעדיפות ראשונה: מה שעלינו לעשות או מה אנחנו רוצים לעשות? ", אענה: "לא זה ולא זה! אין כלל ! לפעמים זה ולפעמים זה! האידאל הוא לעשות את שניהם בו זמנית, ואמנם זה כדי לעזור לנו להשיג את התוצאה הזו שכתבתי את הפוסט הזה »

פוסטים אחרונים

הצג הכול

זו הרצאה שנתתי בפני חבר המועדון שלי: שלום חברים, אני קודם כל רוצה לבקש מכם סליחה אם איעזר ברשימות שלי: - ראשית, אין לי ממש ניסיון בלדבר מול קהל, שזה דבר שללמוד אותו לוקח זמן. - שנית, ה

אם החלטת לקרוא את הפוסט הזה, יכול להיות שהכנסת לראש שלך או שאחרים הכניסו לך לראש שאתה תלמיד "גרוע". איזה אחרים? ובכן, ההורים שלך, כמה מהמורים שלך, חבריך לכיתה... הם אמרו לך שאתה "גרוע" בזה ובזה או סתם

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

bottom of page