מישהו כמו כולם

להלן שאלה שנשאלה בקבוצת פייסבוק המוקדשת לביישנות, והתשובה שלי לשאלה זו.

גולשת באינטרנט


שלום, אני שואלת את עצמי שאלה: כשאני פוגשת כמה אנשים שאני מכירה במסדרונות עבודתי הם מרכינים ראש. מה זה אומר? כי יש לי הרושם שזה בגלל שהם לא מרגישים נוח בנוכחותי? או אולי אני שואלת את עצמי יותר מדי שאלות?


יוסי פת


אני רוצה לשתף אותך בניסיון שלי בתור ביישן לשעבר.


במשך עשרות שנים, חייתי בתחושה שיש שני סוגים של אנשים על פני כדור הארץ, ורק שניים:

1) "האחרים", שהיוו מעין מאפיה, שבה כולם היו "חברים" בינם לבין עצמם, ושהחליטו ביום בהיר אחד להתאחד כנגדי.


ומהעבר השני...


2) אני !!!


היום אני מבין את האבסורד שבתחושה הזו, ששותפים לה, לדעתי, ביישנים רבים:

- קודם כל, האחרים אינם (לצערנו הרב!), תמיד "חברים" בינם לבין עצמם. לפעמים יש ביניהם אותן יריבויות שאנחנו מכירים.

- שנית, לאחרים יש המון מה לעשות חוץ מאשר להתאחד נגדי. אמנם נכון הדבר שאם הם יבחנו בכך שאני מתייחס אליהם כאלילים, הם ינצלו את ההזדמנות הזו כדי להשפיל אותי עוד יותר.

- לבסוף ומעל לכל, אני אינני שונה מהאחרים כפי שדמיינתי לעצמי. עבור הקופאית בסופרמרקט, שלא הכירה אותי מקודם, הייתי מאוד דומה לזה שלפניי ולזה שאחרי.


עשיתי צעד ענק ביום שהבנתי את זה.


בדיעבד, כשאני נזכר בסיטואציות מסוימות, בהן כרגיל, האחרים הפחידו אותי, אני מבין שלפעמים אני (כן, כן, נכון שאתה מתפלא?!) הייתי זה שגורם לאחרים להתבייש ממני.


כדי לענות על שאלותיך:


- בהחלט ייתכן שאת גורמת לאנשים להרגיש שלא בנוח, אולי בגלל גישה מתרחקת מאחרים, שנובעת מביישנותך.

- הבעיה היא לא שאת שואלת את עצמך יותר מדי שאלות, אלא שאת לא שואלת את עצמך את השאלות הנכונות. "איך משנים את הגישה הזו כדי לא לגרום שהאנשים לא ירגישו אתך שלא בנוח, אלא להפך, שתראי להם שאת מעריכה אותם ומנסה להתחבר אליהם?" זוהי שאלה נכונה שתוכלי לשאול את עצמך ולמצוא לה תשובה מתאימה.


אני מקווה שעזרתי לך.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

שאלה של משתמשת בקבוצת פייסבוק, המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, ותשובתי לשאלה זו. אלי לי ערב טוב, האם אי פעם הטלת ספק בעצמך באשר להשכלה הכללית שלך והרמה האינטלקטואלית שלך מול אנשים אחרים סביבך? אחרי עבר

האם ניתן להיות בעל בטחון עצמי בלי להיות שחצן? אני חייב המון תודה למחנכיי, קודם כל להוריי, אחריהם למוריי, ובעצם לחברה כולה. יחד עם זאת, אני מוכרח להגיד שהם גם אמרו לי לא מעט שטויות בנושאים כמו צניעות ו