מנטור

פוסט של חבר בקבוצת פייסבוק המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, והתגובה שלי לפוסט זה.


למה לשכור מנטור?

- מנטור הוא אדם עשיר בניסיון: לכן זה יחסוך לך זמן.

- מנטור נותן לך ביטחון ביכולות שלך.

- מנטור יקשר אותך עם אנשים שעברו את הקשיים שלך.

- מנטור יניע אותך לפעולה.


אני מסכים איתך ואפילו נתתי לך "לייק". אבל אני רוצה להוסיף את זה:

- מנטור הוא אמנם אדם עשיר בניסיון, אבל גם לך היו חיים משלך ומכאן ניסיון ייחודי שראוי לשתף אותו עם האחרים, ושיכול להואיל לאנשים רבים, ובכללם המנטור שלך, גם אם אתה, היום, משוכנע בהפך מזה.

- הניסיון שלי (והוא שווה את מה שהוא שווה) לימד אותי שאמנם זה נכון שאתה צריך לכבד את ההורים שלך, למצוא אהבה, לעשות לעצמך חברים ולסמוך על האנשים שרוצים בטובתך כמו המנטור שלך, אבל אל לך להפגין כלפיהם הערצה ללא גבול. אתה מסתכן לא רק בכך שינצלו אותך, אלא בכך שתפקפק ביכולות שלך, ובכך שתתפוס את הפגמים שלהם על ידי כך שתחקה אותם כמו קוף. אדם דגול (נדמה לי הסופר הצרפתי ראבלה) אמר: "זה לא להעריץ בן אדם דגול לגהק ולהפליץ כמוהו" זה אמנם גס אבל זה אומר טוב מאד את מה שזה אומר.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

שאלה של משתמשת בקבוצת פייסבוק, המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, ותשובתי לשאלה זו. אלי לי ערב טוב, האם אי פעם הטלת ספק בעצמך באשר להשכלה הכללית שלך והרמה האינטלקטואלית שלך מול אנשים אחרים סביבך? אחרי עבר

האם ניתן להיות בעל בטחון עצמי בלי להיות שחצן? אני חייב המון תודה למחנכיי, קודם כל להוריי, אחריהם למוריי, ובעצם לחברה כולה. יחד עם זאת, אני מוכרח להגיד שהם גם אמרו לי לא מעט שטויות בנושאים כמו צניעות ו