צריך להעיז להיות עצמך

שמתי לב לדברים הבאים:


- כשאנו משוכנעים (בטעות לדעתי) שאנו שונים מהותית מהאחרים, אנו מנסים לחקות אותם כדי לזכות בחיבתם. בכך אנו הופכים את עצמנו למגוחכים. אנשים צוחקים עלינו. אנחנו לא מבינים ואנחנו מסיקים (שוב בטעות) שאנחנו בהחלט לא כמו כולם ואנחנו מחליטים לשתוק אחת ולתמיד (מה שמסווג אותנו סופית כביישנים), ולקחת את ההחלטה ה"טובה" לחקות אותם טוב יותר בפעם הבאה, מה שגורם לנו לבצע טעויות חדשות. זה מעגל קסמים.


- מצד שני, לפעמים אנחנו עד כדי כך מיואשים שאנחנו מעזים להתוודות על משהו בפני אחרים, כשהפעם אנו בטוחים שהאחרים יצחקו עלינו. ואז לתדהמתנו, הפעם אנו זוכים לאהדתם.


לסיכום: כשאתה ביישן, ואתה מנסה לרצות אחרים, הם לא אוהבים אותך. ואילו בפעמים הבודדות מאוד שבהן אתה מציג את עצמך כפי שאתה, הם מרוצים.


זה נראה לך פרדוקסלי? אתה תגיד לי, שאתה לא מבין שום דבר מזה? ובכן בכלל לא, זה פשוט מאד! כשאתה מנסה לחקות את האחרים, אתה מועד לכישלון. ואתה מועד להצלחה כשאתה מעז להיות עצמך (תוך כדי כך שאתה נשאר קשוב לאחרים ולרגישות שלהם). זה נכון גם לדברים קטנים וגם לגדולים. והפעם זה מעגל סגולה. בכל פעם שאתה עושה את זה, החברה מתגמלת אותך בתגובה שלה, אתה צובר ביטחון עצמי, מה שמדרבן אותנו לחזור על החוויה.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

שאלה של משתמשת בקבוצת פייסבוק, המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, ותשובתי לשאלה זו. אלי לי ערב טוב, האם אי פעם הטלת ספק בעצמך באשר להשכלה הכללית שלך והרמה האינטלקטואלית שלך מול אנשים אחרים סביבך? אחרי עבר

האם ניתן להיות בעל בטחון עצמי בלי להיות שחצן? אני חייב המון תודה למחנכיי, קודם כל להוריי, אחריהם למוריי, ובעצם לחברה כולה. יחד עם זאת, אני מוכרח להגיד שהם גם אמרו לי לא מעט שטויות בנושאים כמו צניעות ו