שמאלנים וימניים

משפט קצר בצרפתית ומיד אחרי זה, תרגום למי שלא יודע צרפתית.

J'ai remarqué qu'en français, on dit très souvent "gauchiste" mais on ne disait pas "droitiste", parce qu'il est considéré comme une tare d'être de droite, et les gens utilisent des tas d'autres expressions pour se définir quand ils le sont.

תרגום: שמתי לב שבצרפתית אומרים לעתים קרובות "שמאלני" אבל לא אומרים "ימני", כי זה נחשב כבושה להיות ימני, ומי שכזה משתמש בכל מיני ביטויים אחרים כדי להגדיר את עצמו.


בישראל, המצב הוא ממש הפוך. זו גאווה גדולה להיות ימני והרבה מפלגות מתגאות בכך שהן "הימין האמתי". ומה עם המפלגות השמאלניות? רובן ככולן מפחדות להגדיר את עצמן כך, ומעדיפות לומר על עצמן שהן "מרכזיות".


איינשטיין אמר: "אני מכיר רק שני דברים אינסופיים. היקום והטיפשות האנושות, למרות שבקשר ליקום, אני לא בטוח עד הסוף...

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

שאלה של משתמשת בקבוצת פייסבוק, המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, ותשובתי לשאלה זו. אלי לי ערב טוב, האם אי פעם הטלת ספק בעצמך באשר להשכלה הכללית שלך והרמה האינטלקטואלית שלך מול אנשים אחרים סביבך? אחרי עבר

האם ניתן להיות בעל בטחון עצמי בלי להיות שחצן? אני חייב המון תודה למחנכיי, קודם כל להוריי, אחריהם למוריי, ובעצם לחברה כולה. יחד עם זאת, אני מוכרח להגיד שהם גם אמרו לי לא מעט שטויות בנושאים כמו צניעות ו