תאהב את עצמך קודם, לפני שאתה מתיימר לאהוב את האחרים

קטע משיחה שקיימתי בפייסבוק


MANY JO


תאהב את עצמך קודם, לפני שאתה מתיימר לאהוב את האחרים. איך אתה יכול לתת למישהו את מה שאין לך בעצמך? זה אַבּסוּרדִי!

מי שאוהב, ואינו אוהב את עצמו קודם, אהבתו אינה אמיתית וכנה. הוא מחכה שהשני ייתן לו בתמורה את מה שהוא עצמו לא יכול לתת לעצמו.

אנחנו יכולים רק לתת לאחרים את מה שיש לנו.


יוסי פת


אני מסכים איתך לחלוטין, והייתי רוצה להוסיף משהו, שאינו מובן מאליו במבט ראשון: במשך זמן רב היססתי לפני שאהבתי את עצמי מכיוון שחשבתי שעל ידי כך אחטא ביהירות ושחצנות. אבל בכלל לא! אדם יכול בהחלט לאהוב את עצמו, ויחד עם זאת להישאר צנוע. לאהוב את עצמך פירושו להיות גם גאה במעלות שלך כמו להיות מודע לחסרונות שלך, בניגוד לשחצן. ואמנם, אם אנחנו לא אוהבים את עצמנו, זאת אומרת אם אנחנו לא מעריכים את עצמנו ואנחנו לא סולחים לעצמנו לפעמים, איך נהיה סובלניים כלפי אחרים?


MANY JO


אני מסכים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

שלחו לי בווטסאפ טקסט שהצחיק אותי מאד. העברתי אותו חזרה לחברים שלי. גם הם אהבו את זה. אחרי זה, שלחתי לאחד החברים האלה תגובה רצינית על מה שמשתמע מהטקסט. להלן הטקסט המצחיק שקיבלתי ולאחריו תגובתי הרצינית.

שאלה של משתמשת בקבוצת פייסבוק, המוקדשת לביישנות וביטחון עצמי, ותשובתי לשאלה זו. אלי לי ערב טוב, האם אי פעם הטלת ספק בעצמך באשר להשכלה הכללית שלך והרמה האינטלקטואלית שלך מול אנשים אחרים סביבך? אחרי עבר

האם ניתן להיות בעל בטחון עצמי בלי להיות שחצן? אני חייב המון תודה למחנכיי, קודם כל להוריי, אחריהם למוריי, ובעצם לחברה כולה. יחד עם זאת, אני מוכרח להגיד שהם גם אמרו לי לא מעט שטויות בנושאים כמו צניעות ו